Home Info Seniorke Smedereva pištoljem treće u državi

Seniorke Smedereva pištoljem treće u državi

by redakcija

Veljko Ilić se u finale juniora puškom, u kome je branio prošlogodišnju titulu, kvalifikovao kao treći sa svojim najboljim rezultatom ove sezone 617,1 krug. U finalu bolji od njega bili su dvostuki evropski vicešampion iz Jagodine Lazar Kovačević (248 krugova) i kragujevački reprezentativac Stevan Jovanović (246,2 kruga), a bronzanu medalju izgubio je od Đorđa Savića iz kosjerićkog „Oka sokolovog“ (225,4 kruga). Kovačević (629,3) i Jovanović (624,2) su bili prvi i drugi i pre finala, treći je bio Aleksa Mitrović iz Streljačkog kluba „Novi Beograd Ušće“ (621,5), a Savić je bio peti (615,8). Prošle godine Ilić, koji je osvojio bronzu u kategoriji seniora, sada je bio dvadeset drugi sa 610,6 krugova.

U kategoriji juniora u ovoj disciplini nastupio je još i Nemanja Adamović i sa rezultatom od 592,2 kruga zauzeo 25 mesto. Kao senior plasirao se na 44 mesto sa 588,3 kruga. Ukupno je nastupilo 35 juniora i deset više seniora.

Jasmina Milovanović se u finale seniorki pištoljem plasirala kao treća sa 375 krugova i isto kao prošle godine četvrta je izašla iz finala. Najbolja je bila trostruka ovogodišnja evropska prvakinja Zorana Arunović iz „Crvene Zvezde“ (241,2), Brankica Zarić, iz Streljačke družine „Novi Sad 1790“ (237), i juniorka Jelena Todorović (212,1) iz Streljačke družine „Aleksa Dejović“ iz Užica. Arunovićeva (387) i Zarićeva (382) su i pre finale bila na prva dva mesta, a Todorovićeva je bila peta (367). Druga smederevska seniorka Ana Alentijev je bila 12 sa 364 kruga. U finale se ulazilo sa 366 krugova. Ana Todorović je bila devetnaesta sa 349 krugova. Ekipno je najbolji bio Klub streljačkih sportova „Policajac“ iz Beograda sa ukupnim rezultatom od 1102 kruga, drugo mesto zauzela je ekipa užičkog „Alekse Dejovića“ sa 1090 krugova. Naša ekipa imala je dva kruga manje. Konstantne na postolju od 2012. godine na poziciji broj dva, ove godine, morale su da se spuste na stepenik niže. Ukupno je nastupilo 20 seniorki i četiri ekipe.

Ana Todorović nije uspela da se plasira u juniorsko finale pištoljem. Takmičenje je završila na dvanaestom mestu sa 337 krugova. Nastupilo je 18 juniorki.

U konkurenciji devetnaest juniora pištoljem, pre finala treći sa 544 kruga, u finalu Petar Adamović zauzeo je peto mesto. Prva tri mesta osvojili su Branko Mašanović iz „Policajca“ (230,4) koji je u kvalifikacijama bio prvi sa 558 krugova, Vukašin Lazić (227,3), koji je u kvalifikacijama bio peti sa 542 kruga i Stefan Todorović (205,4 kruga) pre finala drugi sa 553 kruga, obojica iz Streljačkog kluba „Kolubara“ iz Lazarevca. Adamović se prvi put kvalifikovao i za seniorsko finale sa odličnih 565 krugova i osvojio šesto mesto. Prva tri mesta podelili su reprezentativci Srbije: Damir Mikec iz „Policajca“ (241,9), Dimitrije Grgić iz beogradskog „Akademca“ (239,6) i Duško Petrov iz „Alekse Dejovića“ (218,7). Pre finala Grgić je bio prvi sa 588, Mikec drugi sa 585, Petrov treći sa 573. Bilo je ukupno 17 seniora.

Natalija Tasić je pre finala i u finalu juniorki puškom bila peta. Medalje su osvojile: Marija Zavišić iz beogradskog „Policajca“ (247,5), Sanja Vukašinović iz Novog Sada (243,1) i Marija Malić iz SK „Jedinstvo“ iz Stare Pazove (221,6). U kvalifikacijama Vukašinovićeva je bila prva sa 417,1 krugom, Zavišićeva druga sa 414,1 krugom, Teodora Vukojević iz kragujevačkog „Čika Mate“ treća sa 412,8 krugova a Malićeva četvrta sa 411,8 krugova.

Puškom su još nastupile Iva Jovanović 35-ta, (393,9 krugova) i Dunja Rajković 41-a (390,1 krug. Sve tri juniorke pucale su i u seniorskoj kategoriji: Tasićeva 34-ta (404,4), Rajkovićeva 40-ta (401,1), Jovanovićeva 48-ma, (392,1). Pojedinačno se takmičilo 50 juniorki i jedna seniorka više. Ekipno su bile osme u juniorskoj (1195,2) i desete u seniorskoj kategoriji (1198,4).

Strelci „Smedereva“ svoje uspehe dele sa trenerima Nikolom Simićem, Bobanom Marinkovićem i Mitjom Grgićem (lični trener Jasmine Milovanović). Smederevskom timu, na poziv organizatora takmičenja, u nedelju se pridružila i Marija Aničić u ulozi voditelja na finalnim gađanjima.

Mlađe kategorije strelaca sledećeg vikenda očekuje nastup na Prvenstvu Srbije u B (razvojnom) programu, a zatim i Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije istog programa, prvog vikenda u aprilu.

Izvor: SDCafe